بخشی از مقدمه کتاب

شما می‌توانید و تأکید می‌کنم که از شرکت و از کسب‌و‌کار خود برای تبدیل دنیا به جایی بهتر استفاده کنید و این کار شدنی است. هدف این کتاب این است که به شما این توانایی را بدهد تا از کسب‌وکار خود برای به‌دست آوردن مشتریان بیشتر و کسب درآمد بالاتر استفاده کرده و برای سایرین رفاه و آسایش به ارمغان آورید.

تمام آنچه که از مربیان خود آموخته و یا مطالعه کرده‌ام را در این کتاب برای شما خلاصه نموده‌ام. اطلاعاتی که در اینجا به‌دست می‌آورید، این امکان را به شما می‌دهند تا زندگی شخصی و شغلی خود را بهبود بخشید. شک نکنید که این موضوع در مورد شغل شما نیز صادق است، زیرا می‌توانم به شما اطمینان بدهم که ۸۰٪ موفقیت شما به ذهن، طرز فکر، نگرش ذهنی بستگی داشته و ۲۰٪ باقیمانده مربوط به استراتژی و تکنیک‌هایی است که بکار می‌برید.

چرا ما در مورد ساختار فکری یا طرز فکر صحبت می‌کنیم؟ ساختار فکری چیست؟ 

به زبان ساده می‌توان آن را به عنوان نگرش ذهنی که ما را به هر رخدادی در زندگی مرتبط می‌کند، نگاه کنیم. اجازه دهید از این نقطه شروع کنیم، به دقت گوش دهید، ابتدا می‌بایست درک کنید که گذشته‌ی شما مهم نیست. مهم نیست که چه کاری انجام داده‌اید. مهم نیست که چه اشتباهاتی کرده‌اید و از کجا آمده‌اید. آینده‌ی شما مانند گذشته‌ی شما نخواهد بود. بیایید ببینیم چه چیزی این سفر تحول‌آفرین را که قرار است با هم انجام دهیم را از سایر کتاب‌ها یا دوره‌های دیگر متفاوت می‌کند.

در این کتاب ما در مورد تحول صحبت می‌کنیم نه اطلاعات! البته اطلاعات هم دریافت خواهید کرد، اما صرفاً محدود به این نخواهید بود. در این کتاب، می­آموزید که چگونه آنچه را که یاد می‌گیرید، پیاده‌سازی کنید. کتاب حاضر کتابی کاربردی­ست و یاد می­دهد که چطور طرز فکر خود را تغییر دهید و اگر این تغییر اتفاق بیفتد، کمک می­کند نتایج متفاوتی به دست آورید. در پایان این کتاب، شما شخص دیگری خواهید بود و یک نمونه قدرتمند از خود را کشف می­کنید.

من آنچه را که شما واقعاً نیاز دارید بشنوید را بیان می‌کنم، نه آنچه می‌خواهید بشنوید. به شما می‌گویم که برای نتیجه‌گیری واقعاً به چه چیزهایی نیاز دارید.

من به گذشته‌ی شما اهمیت نمی‌دهم و شما نیز باید این‌گونه باشید، چون به زودی قادر به انجام کارهایی خواهید بود که قبلاً هرگز انجام نداده‌اید و برای این منظور باید ۱۰۰٪ حواستان را به من بدهید!

بسیار خب…

این فرمولی است که روی آن کار خواهیم کرد:

طرز فکر صحیح + مهارت‌های مناسب + عملکرد درست = موفقیت شخصی.

مهم است بدانید، شادی و خوشبختی معیارهای موفقیت شما هستند نه پول؛ واین تعبیر من از موفقیت است.

بنابراین موفقیّت با معیار سنجش سلامت و آسایش قابل اندازه‌گیری است که به عنوان آرامش و خوشبختی شناخته می‌شود. شما به صرف اینکه میلیونر هستید یک فرد موفق نیستید، بلکه چون خوشحال هستید فردی موفق محسوب می‌شوید. این دو مفهوم کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند.

قبول کنید، هیچ گزینه‌ی دیگری وجود ندارد، تنها انتخاب موفقیّت است، موفقیّت شما، که طبیعتاً با موفقیّت من و دیگران متفاوت است. موفقیّت شما این است که بهترین نمونه از خودتان باشید.

می‌توانم این موضوع را درک کنم که در طول این سفر گاهی دچار سردرگمی شوید. پریشانی و سردرگمی امری طبیعی است چون شما در حال فراگرفتن چیز جدیدی هستید. زیرا شما در تلاش برای تغییر خود بوده و شروع به شکستن نسخه‌ی قدیمی خود کرده‌اید و این امر باعث ایجاد سردرگمی می‌شود بعد از آن عادت‌های جدید شما شکل خواهد گرفت و دستاوردهای جدیدی متولد می‌شوند.

تمام این­ها طبیعی است. اگر گیج و سردرگم شدید، خوشحال باشید. از سردرگمی فرار نکنید. سردرگمی در اینجا چیز خوبی است. اگر احساس نابود شدن و آسیب دیدن کردید، خوشحال باشید. این موارد بخشی از روند تحول بوده و تنها راه برای تغییر است. زیرا با عبور از این مرحله است که قوی‌تر خواهید شد. بدون پذیرش و تحمل درد، هیچ رشدی صورت نمی‌پذیرد. با من تکرار کنید: «بدون پذیرش و تحمل درد هیچ رشدی صورت نمی‌پذیرد». ممکن است فکر کنید که این حرف بی‌پایه و اساس است، به هیچ نتیجه‌ای نخواهید رسید، این کار سخت است و … اما وقتی این اتفاق افتاد چه می‌کنید؟ آیا مستأصل و درمانده می‌شوید؟ نه! خوشحال باشید و تا زمانی‌که می‌توانید با چشمان بسته کل این مسیر جدید را طی کنید، به راهتان ادامه دهید.